fbpx
Plato 4.0
kobigel

Plato4.0 ile Kosgeb Kobigel Çağrısı

Üretimde verimlilik kavramı, üretim yapan işletmeler açısından önemli bir husustur. Üretimden yeteri kadar verim alınamayan bir işletme, cirosunu yükseltmeyi başarsa bile kârlılık konusunda kaçınılmaz olarak sıkıntılar yaşayacaktır. Üretimin temel araçlarından biri olan makinaların çalışma performansları ve üretim için kullandıkları kaynakları nihai ürüne dönüştürürken verdikleri fireler, verimliliğin düşmesine neden olmaktadır. Plato 4.0 ile bu tür sorunların üstesinden gelmek ve üretimi daha verimli bir hale getirmek mümkündür. Modern dijital teknolojilerinin iş takip ve planlama konusundaki maharetlerinin zirve noktalarından biri olan Plato 4.0, makinaların milisaniye kadar küçük zaman dilimlerindeki performanslarını bile kayda geçerek, işletmelere düzenli olarak rapor sunmaktadır. Her işletme için ayrı görevlendirilmiş olan verimlilik mühendisleri tarafından değerlendirilen bu veriler neticesinde daha verimli bir üretim planlanarak uygulamaya geçirilmektedir. Bu sayede kârın toplam ciro içerisindeki payı da önemli ölçüde artış göstermektedir. Üretimde meydana gelen firelerin en düşük seviyeye indiren ve buna karşın sürekli olarak iyileştirme yaparak makinaların en verimli halleri ile kullanılmasına olanak tanıyan Plato 4.0 ile üretici işletmeler farklı bir dünyanın kapılarını aralıyor.

KOSGEB Kobi-Gel 2020.02 Çağrısı   

İnsan hayatının her alanına nüfuz eden dijitalleşmenin işletmeler için sağlayacağı avantajlar Türkiye’de yeni yeni keşfedilmeye başlanmıştır. Bu durumun devlet kurumları tarafından da keşfedilmesiyle birlikte, özellikle üretim yapan işletmelerde dijitalleşemeye büyük bir önem atfedilmiştir. Küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek ve büyütmek için kurulmuş olan KOSGEB tarafından yapılan Kobi-gel 2020.02 duyurusu da bu durumun en büyük göstergelerinden biridir. Üretim yapan işletmelerin dijital teknolojilerden yaralanma düzeylerinin artırılmasını hedefleyen bu proje, işletmelere 300 bin TL’si geri ödemesiz olmak üzere toplamda 1 milyon liraya kadar destek verilmesini öngörüyor. Projeye, kurum tarafından belirlenen 8 teknoloji alanından en az birinde hazırlanan projeler ile başvuru yapabilmek mümkün. Ancak buy destekten yararlanmak isteyen işletmelerin, 2019 yılı verilerine göre en az 500 bin TL net satış hasılatı bulunması gerekiyor.

KOSGEB Kobi-Gel 2020.02 Başvurularında Plato 4.0’ın Önemi 

KOSGEB tarafından ilan edilen Kobi-Gel 2020.02 destek programına başvurmak isteyen kişiler yapacakları başvurular açısından Plato 4.0 büyük bir potansiyel taşımaktadır. En yeni dijital teknolojilerden biri olan ve üretim işletmelerinde dijital teknolojiler vasıtasıyla verimliliği en üst düzeye ulaştırmayı hedefleyen Plato 4.0 ile KOSGEB’in amaçları hemen hemen aynı doğrultuda yer almaktadır. Bu destek projesine başvurmak için işletmelerin Plato 4.0 ile uyumlu hale getirilmesi, KOSGEB’in kabul edeceği nitelikte bir değişimdir. Plato 4.0, KOSGEB tarafından ilan edilen destekleme programına başvuru için şart koşulan “8 teknoloji alanı ile uyumlu olmak” şartını yerine getirmektedir. Üretim yapan işletmelere yeni bir boyut kazandıran Plato 4.0 ile bu projeye başvuru yapılması durumunda onay alabilme ihtimali oldukça yüksektir.

 

Plato 4.0 - Kobigel 2020.02 Bilgilendirme Broşürü (1)

 

KOSGEB - 01_2020.02_Proje_Teklif_Cagrisi

İletişim Formu
GÖNDER

Bizimle İletişime Geç!

Daha ayrıntılı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geç!
close-link